Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Szyby- rodzaje

Szyby- rodzaje

Szkła z procesów hutniczych mogą być stosowane bezpośrednio lub stanowić surowiec do dalszego przetwarzania. Pojedyncza tafla szklana ma słaba zdolność termoizolacyjną .Najbardziej przydatne są szyby ze szkła float gładkiej powierzchni i równomiernej grubości, a nie powodują zniekształceń obrazu widzianego przez szybę.

W grupie szyb ochronnych wyróżnia się szyby hartowane, szyby klejone oraz szyby oklejane specjalnymi barwnymi lub bezbarwnymi foliami. Mogą być stosowane jako wyrób finalny albo jako element do produkcji szyb zespolonych.

Szyby hartowane
Przycięte na wymiar szyby ze szkła hutniczego są poddawane specjalnej obróbce cieplnej , która powoduje powstanie w szkle trwałych naprężeń i zmianę niektórych jego właściwości. Szyba uzyskuje zwiększona nawet kilkakrotnie wytrzymałość na działania mechaniczne , a rozbita rozpada się na małe drobinki o tępych krawędziach więc ryzyko zranienia w porównaniu do zwykłej szyby w przypadku stłuczenia jest o wiele mniejsze.

Szyby klejone powstają w wyniku warstwowego sklejenia dwóch lub więcej szyb , między które wprowadzone są folie lub żywice. W przypadku rozbicia szyba nie rozpada się dlatego wielokrotnie klejone szyby spełniają zadanie antywłamaniowe lub nawet kuloodporne.
Głosuj (0)

Afigurski 10:52:52 5/01/2015 [Powrót] Komentuj