Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Ładowarki łyżkowe

Ładowarki łyżkowe

Hej. Witam serdecznie. Ostatnio zastanawiałem się, o czym by tu wam napisać post. I wpadłem na pomysł! Dzisiejszy post poświęcę ładowarkom łyżkowym.

Jest to pewien rodzaj koparek, które wykorzystywane są do robót ziemnych. Koparki takie przeznaczone są zwykle do załadunku, jak i transportu gruzu czy ziemi w bliskiej odległości. Maszyny te wyposażone są w specyficzny osprzęt przypominającym w formie łyżkę. Urządzenia są także wykorzystywane podczas odspajania niezamarzniętych gruntów. Przewozi się nimi materiałów budowlanych potrzebne do prac na placach budowy. Wyposażenie ładowarki w dodatkowy osprzęt do przeładunku dłużnic, umożliwia przewożenie bloków kamiennych, jak i innych materiałów - są to tak zwane ładowarki uniwersalne. Od koparki łyżkowej rozróżnia ją fakt, że łyżki napełniana jest z wykorzystaniem mechanizmu jazdy.
Budowa takiej ładowarki wygląda następująco. Maszyna składa się z dwóch głównych części, a mianowicie: narzędzia roboczego oraz wysięgnika z układem podnoszenia. Z kolei na narzędzie robocze składa się łyżka (stosowane są ich różne typy na przykład łyżka klapowa), hak, uchwyt do dłużnic, chwytak oraz zbiornik do betonu. Natomiast wysięgnik wyposażony w układ podnoszenia zawiera w sobie trzy układy, które mają za zadanie unoszenie łyżki i przewożenie oraz transport gruzu, ziemi, czy innych materiałów.
Jeśli chodzi o podział tych urządzeń, to zwykle dzieli się je biorąc pod uwagę trzy kryteria: ze względu na budowę, ze względu na przeznaczenie oraz ze względu na sposób pracy. Biorąc pod uwagę przeznaczenie ładowarek, można wyróżnić ładowarki naziemne, jak i kopalniane. Ze względu na sposób pracy tworzy się maszyny czołowe, obrotowe, z łyżką wychylną na bok oraz z wyładunkiem zasięrzutnym (łyżka koparki porusza się tylko w jednej płaszczyźnie. Urządzenie przemieszcza się od czoła pojazdu do jego tyłu. Maszyna stosowana była niegdyś w kopalniach, jak i budownictwie.

Są to warte uwagi urządzenia.

Informacje zaczerpnąłem z wikipedii.


Głosuj (0)

Afigurski 10:44:02 13/09/2014 [Powrót] Komentuj